Ümit Özdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ankara Ulus’ta Birinci Meclis’in önünde yaptığı açıklamada, 31 Mart seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Bartu Soral olduğunu duyurdu.

Birinci Meclis binasının önünde bugün basın açıklaması yapan Ümit Özdağ, ” Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’sını 21’inci yüzyılına taşımak, modern proje yönetimi ve anlayışıyla yönetilmesini sağlamak için Bartu Soral’ı desteklemeye davet ediyoruz” dedi.

Özdağ, “Bartu Bey, deneyimli bir ekonomist. Kalkınma ekonomisi konusunda birçok ülkenin kalkınma programlarını yönetmiş bir kalkınma iktisatçısı, proje insanı olarak Zafer Partisi’nin siyasi vizyonunu en iyi temsil eden kişilerden birisi. Uzun mesleki yaşamı içerisinde sahip olduğu deneyimleri Ankara’nın daha iyi yönetilmesi, ekonomik cazibe merkezi olması ve uluslararası piyasaları gayet yakından bilmesi ve iyi tanıması neticesinde Ankara’ya verimli kaynakları da aktarabilecek projeler dosyasıyla seçimlere doğru yürüyor” dedi.

Özdağ’ın ardından açıklama yapan Bartu Soral da şunları söyledi:

“Burada, Birinci Meclis’in önündeyiz, Kuvayı Milliye’nin kalbindeyiz, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu yerdeyiz. O inançla buradayız. Ankaramız o günlerde bir şehir ve bölge planıyla gelişmeye başladı, ama ne yazık ki devamında şehir ve bölge planlaması nedir, ulaşım nasıl rahatlatılır, insanların konut sorunu nasıl çözülebilir; bunu unuttuk. Bugün Ankaralı, büyük bir trafik sorunuyla, büyük bir konut sorunuyla karşı karşıya. Ankaralıların takdiri olursa başkan olduğumuzda öncelikli olarak Ankara’nın konut sorununu, kira sorununu, ev fiyatlarını planlı şekilde çözeceğiz. İkinci olarak yarım saatlik yolu 1,5 saatte gitmeyeceğiz. Yapacağımız çok şey var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x