Honda AR gözlükle çalışan tekerlekli sandalye geliştirdi

Bu yenilik, ziyaretçilere hem konforlu bir gezinti imkanı sunarken hem de sanal dünyayla entegre bir şekilde parkın tadını çıkarmalarına olanak tanıyor. Honda’nın bu adımı, teknoloji ve eğlence sektöründe nasıl bir fark yaratabileceğinin ilgi çekici bir örneği olarak öne çıkıyor.

Texas’ta gerçekleştirilecek olan SXSW Konferansı’nda, Honda katılımcılara karma gerçeklik eğlence deneyimleri için özel olarak tasarlanmış yeni bir mobilite cihazı olan UNI-ONE’yi deneme fırsatı sunacak. Kullanıcılar, ellerini kullanmadan UNI-ONE’yi yönlendirebilecek; ileri, geri, yan veya çapraz hareket etmek için yalnızca bir yöne doğru eğilmeleri yeterli olacak. Fikir, cihazı bir karma gerçeklik cihazı ile eşleştirerek, yolcuların gerçekten daldırıcı bir oyun veya etkinlikten keyif almasını sağlamak üzerine kurulu.

Honda AR gözlükle çalışan tekerlekli sandalye geliştirdi

Bu oldukça yenilikçi gelişme, Honda’nın UNI-ONE’yi Japonya’da geçen yıldan bu yana çeşitli kullanım durumları için test etmesiyle daha da ilgi çekici hale geliyor. Örneğin, Mie prefektörlüğündeki Suzuka Circuit Park’ta, kullanıcıların mobilite cihazını kontrol ederek, bir tablette gösterilen sahnelere göre yönlendirmeleri gereken bir etkinlik oluşturuldu. SXSW’de ise, insanlar sanal gerçeklik başlığı takarak UNI-ONE’ye binebilecek ve kendi VR maceralarını seçerek oynayabilecekler.

Araç, kullanıcıların diğer insanlarla daha iyi iletişim kurabilmeleri için yükseltilebilir veya alçaltılabilir bir koltuğa sahip. Pil ile çalışan ve bağsız olan araç, maksimum 6 km/s hıza ulaşabilir ve 110 kg’a kadar yolcu taşıyabilir. Honda, cihazın eğlence alanında birçok potansiyel uygulamaya sahip olduğuna ve tema parkları ile benzer tesislerde, iç mekan ve dış mekan deneyimleri oluşturmak için kullanılabileceğine, örneğin yarış oyunları gibi, inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x