EÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü Orhun Değişim Programı Öğrencisi Zhambly Asem eğitimini tamamlayarak ülkesine uğurlandı

Orhun Değişim Programı kapsamında 2023-2024 güz döneminde Kazakistan’ın Abay Ulusal Pedagoji Üniversitesinden Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Temel Eğitim Anabilim Dalı Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalı’na gelen Zhambly Asem, dönemi başarılı bir şekilde tamamlayarak ülkesine uğurlandı. Zhambly  Asem’e, Enstitü Yönetim Kurulu Toplantısında, Müdür Doç. Dr. Avşar Ardıç tarafından katılım belgesi verildi.

Öğrencinin eğitim sürecini değerlendiren Doç. Dr. Avşar Ardıç, “Enstitümüz Orhun Değişim Programı öğrencisi Zhambly Asem, akademik ve mesleki becerilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için burada bulunduğu zamanı çok verimli bir şekilde kullandı. Sınıf Öğretmenliği yüksek lisans programındaki ‘Türk Eğitim Sisteminin Toplumsal Temelleri’, ‘Bilimsel Araştırma Yöntemleri’, ‘Medya Okuryazarlığı Eğitimi’ ve ‘Sınıf Öğretmenliğinde Güncel Araştırmalar’ başlıklı derslere dönem boyunca düzenli olarak devam etti. Ayrıca ‘Kazakistan Eğitim Sistemi’ başlıklı bir seminer verdi. Zhambyl Asem, kaldığı süreyi son derece etkili bir şekilde değerlendirerek araştırma kültürümüzün güçlendirilmesine katkıda bulundu” dedi.  

“Ege Üniversitesini arkadaşlarıma ve hocalarıma önereceğim”

Ege Üniversitesinde aldığı eğitimden memnuniyet duyduğunu ifade eden Zhambly Asem ise “Burada bulunduğum süreyi çok sıcak bir ortamda tamamlıyorum, bu nedenle çok mutluyum. Ege Üniversitesine öğrencilere sunduğu fırsatlar için teşekkür ediyorum. Bu dönemi başarıyla tamamlamamda ve Türkiye’den unutulmaz anılarla ayrılmamda emeği geçen, dönem boyunca derslerine beni misafir eden Temel Eğitim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Pınar Çavaş’a ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Belgin Arslan Cansever hocalarıma, birlikte ders aldığım arkadaşlarıma ve Eğitim Bilimleri Enstitüsünün değerli çalışanlarına çok teşekkür ederim. Sizleri unutmayacağım. Ülkeme döndüğüm zaman hocalarıma ve arkadaşlarıma mutlaka Ege Üniversitesini önereceğim” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x